W te miejsca warto wybrać się jachtem

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Podróże jachtem zapierają dech w piersiach, zwłaszcza jeśli wybierzesz się w odpowiednie miejsce. W poniższym artykule analizujemy regiony świata, które oferują niesamowite doświadczenia żeglarzom.

Polinezja Francuska

Polinezja Francuska składa się z pięciu głównych grup wysp, w tym Tahiti, krajobrazu z postrzępionymi wulkanicznymi szczytami usianymi bujną roślinnością i spektakularnymi wodospadami. Wyspy oferują kuszącą mieszankę pięknych lagun, tradycyjnej kultury i egzotycznego życia morskiego, z mnóstwem atrakcji na lądzie i morzu. To miejsce, z którego wywodzą się stereotypowe wyobrażenia o tropikalnym raju. Wyspy rozrzucone na ogromnym obszarze Południowego Pacyfiku rozciągają się na ponad 1250 kilometrów, czyli obszar wielkości Europy Zachodniej. Istnieje wiele opcji dla wysp, na których można oprzeć swoją podróż, w tym Raiatea, idealna baza wypadowa do niezapomnianej żeglarskiej przygody na Tahiti, podczas odkrywania Wysp Towarzystwa, do których należą Tahiti, a także Moorea, Bora-Bora, Tahaa i Raiatea.

Newport, Rhode Island

Nowa Anglia oferuje wszelkiego rodzaju wspaniałe widoki, ale Newport jest z pewnością jednym z najlepszych jako jedno z najważniejszych centrów żeglarskich w Ameryce. W końcu jest znany jako „żeglarska stolica świata” i przez pół wieku był domem Pucharu Ameryki, a niektórzy z jego zwycięzców oferowali możliwość czarterowania rejsu. Malownicze miasto przyciąga żeglarzy z całego świata pięknymi plażami i urokiem Nowej Anglii. Trzecia plaża Newport jest najlepsza, jeśli chodzi o łatwy dostęp do żeglowania po morzu, łatwość wodowania i możliwość parkowania w pobliżu łodzi. To także siedziba legendarnych regat New England Laser Masters. Będąc tutaj, nie przegap zwiedzania rezydencji w Newport, a także portu i zatoki Narragansett.

Grenadyny

Grenadyny, to łańcuch 32 malowniczych wysp rozsianych po 100 kilometrach południowych Karaibów w Indiach Zachodnich, oferujących doskonałe połączenie niezwykłych krajobrazów, kultury, obfitego życia morskiego, przyjaznych ludzi i dziewiczych plaż z białym piaskiem. Znane jako jedne z najwspanialszych akwenów żeglarskich na świecie, znajdziesz tu idealne warunki i brak tłumów, co sprawia, że ​​jest to jedno z najlepszych miejsc na wakacje na wodzie. W szczególności Bequia od wieków jest ulubionym celem marynarzy. Jeśli chcesz skorzystać z usług ,takich jak czartery jachtów, w Port Elizabeth znajdziesz wiele opcji, a także zaplanowane i prywatne wycieczki łodzią. Istnieje również kilka wariantów żeglarstwa z załogą i bez załogi, od prosto wyposażonych i niedrogich po drogie i luksusowe. To jedno z najlepszych miejsc na Karaibach, jeśli chcesz uciec od tłumów.

Fot. Andrea Piacquadio/Pexels

Wyspa Catalina w Kalifornii

Wyspa Catalina, położona zaledwie 35 kilometrów na południowy zachód od Los Angeles, to raj dla żeglarzy. Nurkowie, żeglarze i wszyscy inni goście uwielbiają ją za bliskość lądu, a jednocześnie czuć, że jesteś z dala od chaosu miasta. Czyste wody u wybrzeży wyspy są pełne życia morskiego, a także zatopionych statków, a nawet wraku samolotu. Dla tych, którzy wolą pozostać na wodzie lub skorzystać z obu opcji, znajdziesz wiele różnych sposobów, aby to zrobić – od łodzi ze szklanym dnem i czarterowych jachtów po rafting na otwartym oceanie, żaglówki i nie tylko. Odkryjesz także wielką scenę żeglarską w Two Harbours, małej wiosce z wieloma zatoczkami, które zapewniają miejsca do cumowania i kotwiczenia.

Wyspy Galapagos

Ten słynny, ale malutki archipelag wysp na wschodnim Pacyfiku jest odległy, choć przyciąga ludzi z całego świata, aby zobaczyć jego legendarne bogactwo rzadkich gatunków dzikich zwierząt, od głuptaków błękitnopłetwych i gigantycznych żółwi po pingwiny i lwy morskie. Zapotrzebowanie na miejsca do cumowania w tym miejscu jest duże, co sprawia, że ​​wyprawa jest najlepszym sposobem na zbadanie 19 wysp, jednocześnie rozwijając teorię ewolucji Darwina. Aby przeżyć jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, przyleć i wybierz się na tygodniowy rejs, mieszkając na pokładzie łodzi. Nurkuj w ciągu dnia, żeglując po archipelagu wulkanicznym, od czasu do czasu wychodząc na brzeg, aby bawić się wśród zdumiewającej przyrody.

Chorwacja

Chorwacja, czasami nazywana „Nową Riwierą”, staje się coraz częściej obowiązkowym celem podróży dla każdego rodzaju turystów. Nie ma lepszego sposobu na spędzenie wakacji niż na krystalicznym Adriatyku, gdzie słońce prawie zawsze świeci bez zachmurzeń i opadów. Do odkrycia jest wiele linii brzegowych, w tym praktycznie nieskończona liczba idealnych do malowania plaż, bujne zielone stoki i jedne z najbardziej urokliwych miast w całej Europie. Najpopularniejszym miejscem do cumowania jest wyspa Hvar, pełna żeglarzy. Koniecznie odkryj ukryte zatoczki, tradycyjne wioski rybackie i odległe grupy wysp, takie jak Elafiti i Kornati.

Fot. Lux Charters/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*