Jakie seriale na Netflixie wiosną warto obejrzeć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Oferta serialowa Netflixa jest niezwykle atrakcyjna. Platforma nieustannie przyciąga tłumy widzów przed ekrany. Które z seriali Netflixa warto obejrzeć wiosną?

Miłość, śmierć i robot

Animowany serial (18 odcinków) dla dorosłych. Jego dotychczasowymi twórcami są Tim Miller, Joshua Donen, David Fincher i Jennifer Miller. Fani animacji docenili pierwszy sezon serialu. Po jego premierze krytycy opublikowali wiele pozytywnych recenzji na jego temat. Przedstawiane za pomocą różnych technik animacji historie dotyczą relacji między robotami. Każdy odcinek jest nawiązaniem do trzech wymienionych w tytule aspektów życia. Losy bohaterów pozostają w pamięci odbiorców na długo. Chociaż serial, a dokładniej jego pierwszy sezon, powstał w 2019 roku, to widzowie z niecierpliwością oczekują na premierę drugiego sezonu, która ma niedługo pojawić się na Netflixie. Warto więc nadrobić lub przypomnieć sobie kilka starszych odcinków serialu.

Sky Rojo

Hiszpański serial kryminalny, który kwalifikuje się jako kryminalne kino akcji. Historia dotyczy trzech kobiet, które są prostytutkami. Muszą one uciekać przed swoim alfonsem. Twórcy dążyli do przedstawienia psychologicznych aspektów zjawiska prostytucji. Serial swoją premierę miał w marcu 2021 roku. Jest to więc nowa pozycja na Netflixie, która wyróżnia się oryginalnym pomysłem twórców. Autorami serialu jest Álexa Pin i Esther Martínez Lobato.

Wyjaśniamy: pieniądze

Serial, który warto obejrzeć, ponieważ pozwala nam on lepiej zrozumieć i poznać świat, w którym żyjemy. Twórcy w ciekawy, filmowy sposób tłumaczą widzom wiele kwestii związanych z pieniędzmi, gospodarką i finansami XXI wieku. Jeżeli pragniemy wiosenną porą zacząć żyć na nowo i lepiej gospodarować finansami jest to pozycja obowiązkowa! Twórcy w sprytny sposób oswajają odbiorcę ze specyfiką całego tematu i tłumaczą podstawowe mechanizmy.

Gambit królowej

To obowiązkowa pozycja dla każdego kinomaniaka! Amerykański serial, którego reżyserem jest Allan Scott i Frank Scott. Serial ma siedem odcinków. Oparty jest na książce o tym samym tytule. Od momentu premiery serialu szkółki szachowe przeżywają istne oblężenie! Główna bohaterka jest wielowymiarową postacią. Historia jest ciekawa, bardzo oryginalna i emocjonująca. Mimo iż serial opowiada historię szachistki, nawet osoba, która nigdy nie grała w tę grę, doskonale zrozumie towarzyszące bohaterce emocje. Warto poświęcić kilka wiosennych wieczorów, by obejrzeć ponownie lub nadrobić tę historię.

Szkoła zabójców

Historia opowiada o szkole, do której trafia bezdomny nastolatek. Placówka znana jest powszechnie jako elitarna szkoła zabójców. Na zajęcia uczęszczają do niej dzieci przestępców oraz niebezpiecznych osobistości mafijnego, mrocznego świata. Główny bohater stara się pośród rówieśników zachować system wartości, który wyznaje. Akcja rozgrywa się mniej więcej w latach 80. XX wieku. Serial powstał na podstawie komiksu Wesley’a Craiga pt. Deadly Class.

 Mur

Gatunek, do którego możemy zakwalifikować ten serial, to sci-fi. Opowiada on historię, która ma wydarzyć się w 2045 roku w Hiszpanii. Powojenna wówczas Europa mierzy się z kryzysem gospodarczym i pandemią wirusa. Madryt zostaje podzielony na dwie strefy – jedna z nich jest bezpieczna i zamieszkiwana przez elity, a druga przez resztę społeczeństwa. Rządy owych elit mają zapewnić ludziom przetrwanie. Serial dostarczy widzom wielu emocji. To ciekawa historia, szczególnie dla fanów gatunku.

 The Crown

Serial inspirowany życiem angielskiej królowej Elżbiety II. Wszystkie sezony cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Otrzymał on już wiele nagród, jest doceniony i znany wśród miłośników kina. Warto znać tę pozycję!

 Black Mirror

Pierwszy sezon serialu został wyemitowany w 2011 roku. Od tego czasu cieszy się on niesłabnącą popularnością. Każdy odcinek to inna historia. Serial porusza wiele ważnych społecznie tematów. Jego autorem jest Charlie Brooker. Autor chciał zwrócić uwagę na wiele negatywnych konsekwencji dzisiejszych działań ludzi, szczególnie na technologię, która wpływa na całe społeczeństwo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*