Wieczór filmowy Halloween – pomysł na stylowe ozdoby DIY

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

31 października zbliża się wielkimi krokami. Zaprosiliście gości, by urządzić sobie domowe kino? Nie zapomnijcie przy tym, że poza repertuarem i pysznym jedzeniem, musicie zadbać o dekoracje i klimatyczną aranżację. 

Lampion z dyni – klasyka zawsze w modzie

Na początek absolutny klasyk, czyli ozdoba, która bardzo mocno kojarzy się z Halloween i która robi naprawdę spektakularne wrażenie. Mowa oczywiście o dyniowym lampionie. Jak go wykonać?

Najpierw odcinamy górną część dyni, starannie wydrążamy środek i wycinamy wybrane wzór – może to być oczywiście uśmiech i oczy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by puścić wodze fantazji i zdecydować się na serca, kwiaty, liście, kółka czy litery. Możliwości jest sporo, a dla ułatwienia sobie pracy dobrze jest wcześniej narysować wzór bądź użyć szablonu.  

Do tej dekoracji potrzebny jest ostry i cienki nóż. Często jednak dynie są tak duże i twarde, że poradzi sobie z nimi wyłącznie wiertarka. Do tego wybierajmy takie egzemplarze, które będą stabilnie stały na płaskim podłożu – w środku umieszczamy przecież świecę lub podgrzewacz. Trzeba więc zachować maksimum bezpieczeństwa.

Girlanda z duchów – prosta i szybka w wykonaniu

W parze z dyniami warto przygotować również girlandę. To stosunkowo niewielka, ale znacząca dekoracja. Na Halloween doskonale sprawdzi się girlanda z duchów. Ich wielkość możemy dowolnie zmieniać. Niezbędne są chusteczki lub ręcznik papierowy, folia aluminiowa lub małe bombki, sznurek oraz czarny flamaster.

Do zrobienia głów posłuży zgnieciona w kulki folia aluminiowa albo wspomniane bombki. Następnie wystarczy położyć każdą sztukę na arkuszu ręcznika papierowego bądź na chusteczce, zawinąć, układając końcówki, by przypominały kształtem duchy, i przymocować do sznurka, wiążąc supełek. Pamiętajmy, by zachować takie same odległości pomiędzy duchami. Na koniec malujemy oczy i otwartą buzię. Gotowe!

Nietoperze na żyrandolach

Efektownie prezentują się bez wątpienia dekoracje na żyrandolach. Tutaj zabieramy się za latające nietoperze. Musimy więc zaopatrzyć się w czarny papier lub brystol, ołówek, nożyczki oraz sznurki.

Najpierw szkicujemy na papierze kształt nietoperza, wycinamy go i odrysowujemy na kartkach, jeden obok drugiego, tak by zmieściło się ich jak najwięcej. Wszystko wycinamy i robimy dziurkę, by móc przewlec sznurek. Halloweenowa ozdoba zyska trójwymiarowość, gdy na żyrandolu nietoperze będą powieszone na różnej wysokości. Poza tym można je zawiesić na ramie lustra czy ściennym zegarze.

Lustro na Halloween

Na koniec jeszcze została dekoracja lustra. Tutaj najlepiej sprawdzą się mniejsze, w zdobionej ramie lub na nóżce. Dlaczego? Bo łatwiej będzie zakleić ich środek. W tym celu przyda się metaliczny, holograficzny papier, na którym dodatkowo możemy wykleić czarne oczy i groźne miny.

Jak widać, wystarczy naprawdę niewiele, by stworzyć świetne ozdoby na halloweenowy wieczór filmowy. Oczywiście nie zapominajmy o dekoracji stołu – czarny tiul pomiędzy talerzami, wycięte z papieru pająki czy ciasteczka z lukrem w kształcie pajęczyny nadadzą przyjęciu wyjątkowy klimat! Powodzenia!

Zdj. główne: Szabó János/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*